
TIBUS
és
a
HINTALÓK
A Tibus és a Hintalók lendületes zenei világa nem a véletlen műve, az együttes tagjai korábban a műfaj legismertebb gyerekzene produkcióinak meghatározó zenészei voltak. A színes hangzás kulcsát a zenei pályafutásuk sokszínűsége rejti, a zenészek, klasszikus, jazz, pop, rock és világzene műfajokban is megfordultak, így a sokféle szemléletmód a különböző zenei stílusokban harmonikusan szólal meg. Élménnyekkel teli koncert gyerekeknek!
Tibus és a Hintalók
Ebben a fergeteges produkcióban ízlésesen keveredik a tréfás interaktív játék az igényes zenével. A Tibus és a Hintalók lendületes zenei világa nem a véletlen műve, az együttes tagjai korábban a műfaj legismertebb produkcióinak meghatározó zenészei voltak. A színes hangzás kulcsát a zenei pályafutásuk sokszínűsége rejti, a zenészek, klasszikus, jazz, pop, rock és világzene műfajokban is megfordultak. Így a sokféle szemléletmód a különböző zenei stílusokban harmonikusan szólal meg. A zenekar frontembere, énekese Tibus bohóc, akinek vidám és laza stílusát már jól ismerik a csemeték az M2 Matricák című ismeretterjesztő televízió sorozatból. Mókás személyiségével megragadja a gyerekek és szüleik figyelmét, miközben játékosan tanít. A formáció másik két tagja Tibi és Zsolt is “régi motorosok” a gyerekek világában. A műsorban, ismert saját szerzeményeken kívül, a gyerekek által kedvelt játékos dalok is elhangzanak.
Zenekari tagok:
Andrejszki Tibor – ének, gitár
Maroevich Zsolt – brácsa, hegedű, cselló, basszusgitár, vokál
Szabó Tibor – gitár, pengetős hangszerek, vokál
Andrejszki Tibor
Az Állami Artistaképzőben Eötvös Gábor mondta ki az “ammen-t” és bocsátotta pályára, mint zenebohócot. Számtalan esemény, rendezvény után saját zenés produkciókat is létrehozott. A Harlekin színháznak hét gyerek musicalt írt, amit közel nyolc évig játszottak. (Tom Sawyer, Kincskereső Kisködmön, Piroska és a farkas, Kék Madár, Hófehérke és a hét törpe, Aladdin és a csodalámpa, Hamupipőke.) Együtt dolgozott Halász Judittal, a 100 Folk Celsiussal, Levente Péterrel, az Alma, majd a Kifli zenekarral és még számos magyar előadóval. A fellépések és a műsorvezetések mellett Tibus bohócként több éve mutat be hangszereket, zenekarokat az M2 “Matricák” című műsorában. Ezen kívül további nagyszerű ismeretterjesztő sorozatokban is láthatjuk.
Maroevich Zsolt
Már egészen kis korától zenésznek készült. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán diplomázott brácsa-előadóművész és tanári szakon, majd a Magyar Állami Operaházban, az Operettszínház Szimfonikus Zenekarában és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarában játszott. Széles érdeklődési köréből fakadóan sokféle zenei stílus csábította. Az After Crying aktív tagjaként több album közreműködője volt. Később hangtechnikusként, DJ-ként ismerkedett az elektronikus zenével, egyedi megbízások alapján készít remixeket, zenei anyagokat filmekhez, tánc- és divatbemutatókhoz. Melancolics néven saját formációt hozott létre, mely a II. Jazzy Dalversenyen “Tartsd az ütemet” című dalával megnyerte a Közönségdíjat. A 2004 óta játszik a gyerekeknek, több ismert formációnak is meghatározó tagja volt (Alma együttes, Kifli zenekar).
Szabó Tibor
Tanulmányait állami zeneiskolában kürt szakon végezte, majd jazzgitárt tanult és jazz, blues és latin-pop zenekarokban játszott. Később érdeklődése az akusztikus hangzás felé fordult, előtérbe került a világzene, a latin és mediterrán zenei világ és ezek fúziója. Bouzoukin, tamburán és különböző népi pengetős és ütős hangszereken is játszik.Zeneszerzőként, stúdiózenészként, hangszerelőként és hangmérnökként számos albumon közreműködött. Több gyermekeknek szóló musical stúdió munkálataiban is részt vett ( Hamupipőke, Kék madár, Piroska és a farkas, Aladin, Tom Sawyer kalandjai, Almaszósz). Az általa létrehozott Pulzus Kreatív Hangműterem-ben zenei albumokat, film és reklámzenéket készít (például: Bogyó és Babóca, Khumba, Mars a buliba, Bűvös mesetorna, Minimax, Lenor, Sárvári fürdő).Tagja volt többek között Tibus bohóc és zenekarának, az Alma együttesnek és a Kifli zenekarnak.